معبد وانسانگ وارارام پاتایا تایلند

 

معبد وانسانگ وارارام در 12 کیلومتری جنوب پاتایا واقع شده است و تنها 3 کیلومتر با باغ استوایی نانگ نوچ فاصله دارد و به کوه بودا بسیار نزدیک می باشد.بیشتر اهالی پاتایا و حتی برخی از توریست ها از این مرکز برای مدیتیشن استفاده می کنند زیرا اعتقاد دارند آرامش خدایگان به آرامش آنان می انجامد.این معبد ساختمانی مدرن دارد و معماری آن تلفیقی از معماری ژاپن، چین، هند، سوئیس و … است. در کنار این معبد یک موزه چینی قراردارد که شامل آثار هنری با ارزش و آنتیک کشور چین است و غنایم و اشیای عتیقه ارزشمند را به نمایش می گذارد.

تاریخ این معبد باشکوه به 40 سال پیش بر میگردد و در سال 1976 بنا شده است. کلاس های مدیتیشن معبد وانسانگ همه روزه برگزار می شود و افراد مختلفی از آداب و رسوم متنوع در این دوره ها شرکت می کنند. در اطراف این معبد باغ های زیبا، دریاچه های بزرگ و چندین ساختمان با معماری زیبا وجود دارد که این مکان را به محیطی زیبا و تماشایی برای مسافران تور تایلند تبدیل می کند.

 

 

 

 

 

 

معبد وات یانسانگ پاتایا تایلند

 

معبد وات یانسانگ پاتایا  در بیست کیلومتری شهر پاتایا در منطقه ای بزرگ میان مراتع سبز پاتایا واقع شده است.در این معبد مقبره هایی از بزرگان تایلند و بناهای مختلفی وجود دارد که هر کدام از یک سبک معماری متفاوت از جمله سبک های ژاپنی،تایلندی،چینی،سوئدی و هندی پدیده آمده اند .هنگام ورود به این معبد اعجاب انگیز اولین بنایی که با آن روبرو خواهید شد ، بنایی با معماری چینی است که در آن سازه ها،آثار باستانی وعتیقه جات چینی نگه داری می شود. بعد از آن به ساختمان اصلی معبد وات سان یانگ خواهید رسید که شهرت این بنا بیشتر به دلیل معماری مدرن و منحصر به فردش نسبت به سایر معابد تایلند می باشد.

وجود دریاچه و باغی بزرگ آرامش و زیبایی خاصی را به معبد بخشیده و همین موجب شده که به محل مناسبی برای ریلکسیشن مسافران تور تایلند تبدیل شود.به جز روزهای تعطیل و مناسبت های خاص بوداییان، معبد بسیار خلوت و ساکت می باشد.برای رفتن به وات سان یانگ که در ۱۶۰ کیلومتری خروجی جاده Sukhumvit واقع شده میتوان از اتوبوس های محلی و تاکسی استفاده کرد.

 

 

 

 

ساحل کوه لن پاتایا تایلند

 

ساحل کوه لن پاتایا تایلند یک ساحل بسیار تمیز در قسمت جنوب پاتایا می باشد و از بقیه ی سواحل دور است و همانند یک بهشت کوچک میباشد .آب این جزیره بسیار روشن و شفاف است . مسافران تور تایلند میتوانند از طریق غواصی و یا سوار شدن در قایق هایی با کف شیشه ای مرجان های دریایی این جزیره را ببینند.در این ساحل فقط تعداد کمی استراحتگاه و خانه های ییلاقی را خواهید دید. در ضمن اگر دوست دارید سوار قایق های شیشه ای هزینه هر نفر 30 بات می باشد .

 

باغ وحش کائو کویی پاتایا تایلند

 

یکی از دیدنی های پاتایا باغ وحش بزرگ کائو کویی می باشد . این باغ وحش 2000 هکتار است  که در آن بیش از 8000 هزار حیوان و 300 گونه زندگی می کنند. از پرندگان مختلف گرفته تا وحشی ترین حیوانات جهان در این باغ وحش زندگی می کنند. گردشگران تور تایلند می توانند با ماشین در جنگل سفر کنند و زیستگاه طبیعی حیوانات را از نزدیک ببینند.سفر در این جنگل و دیدن گونه های مختلف از حیوانات زیستگاه آنها و شیوه زندگی انها بسیار لذت بخش است. همچنین می توانید چند نکته در مورد حفاظت از طبیعت حصول اطمینان از زیستگاه حیوانات را یاد بگیرید. همچنین می توانید با بزرگترین حیوان روی خشگی فیل سواری کنید و حیوانات را از نزدیک ببینید و لمس کنید .

 

باغ وحش کائو کویی پاتایا تایلند

 

باغ وحش کائو کویی پاتایا تایلند

 

 

ساحل ناکولا در پاتایا تایلند

 

ساحل ناکولا در پاتایا تایلند یکی از سواحل معروف پاتایا می باشد که در این ساحل کمتر رستوران ها، هتل ها و استراحتگاه یافت می شود و این ویژگی آن را بسیار صلح آمیز و آرام کرده است. ساحل Naklua یک محل مناسب برای لذت بردن از غذاهای دریایی تازه برای ناهار، بازدید از پارک های محلی ، وفروشگاه هایی در بازار شب با قیمت های محلی است. ساحل Naklua مکانی ایده آل برای قدم زدن در کنار ساحل در طول روز برای مسافران تور تایلند است.

 

ساحل ناکولا در پاتایا تایلند

 

ساحل ناکولا در پاتایا تایلند